האם לגבר צריכה להיות הפרשות כשהוא מתרגש ואיזה סוג?

במהלך עוררות, גברים מפרישים ריר חסר צבע ושקוף הנקרא טרום-שפיכה. זה נוצר יחד עם זקפה, אבל יכול להופיע גם אחריה. אם אין סיכה בזמן עוררות אצל גברים, אז זה סימפטום של פתולוגיה כלשהי הקשורה למערכת הרבייה. שחרור נוזל זה מונע פגיעה באיבר המין הגברי במהלך חדירת הנרתיק.

ברפואה, שימון אצל גברים בזמן עוררות נקרא זמני. חומר זה נוצר לא רק לפני קיום יחסי מין, אלא גם בזמן עוררות מינית קלה, בזמן ליטוף וגם בזמן אוננות. הופעת סיכה אצל גברים בזמן עוררות מעידה על רצון לקיים אינטימיות אינטימית עם בן זוגם.

הפרשות אצל גברים כאשר הם מתרגשים

הסתברות להריון

מכיוון שנוכחות זרע בחומר סיכה מאושרת על ידי בדיקות מעבדה, ומספיק זרע אחד להתעברות, קיום יחסי מין לא מוגן עלול להוביל להריון. אילו תנאים מגבירים את הסבירות להתעברות:

 • בריאותם של שני בני הזוג;
 • איזון חומצה-בסיס מספק בנרתיק;
 • נורמלי, ללא היתוכים וכו ', לומן של החצוצרות;
 • תפקוד שחלות ללא כישלון;
 • ביוץ במהלך קיום יחסי מין או זמן קצר לאחריו;
 • רמות הורמונליות יציבות;
 • חדירה עמוקה של חומר סיכה;
 • ריר טרום זרע מכיל זרע עם רמת כדאיות גבוהה;
 • הוא והיא מתאימים לחלוטין.

חלקיקי הזרע הזכריים הנלכדים בחומר הסיכה זניחים, והזרע אינו פעיל ואינו מסוגל להפרות את הביצית. עם זאת, אם חומר סיכה מגבר בריא שאין לו הרגלים רעים נכנס לנרתיק, התעברות תתרחש ב-3 מתוך 10 מקרים. פעם אחת בנרתיק, הזרע נשאר בר קיימא למשך כשעתיים.

אם זוג נשוי לא חושב על הולדה, עליהם לשקול אמצעי מניעה. קיום יחסי מין שהופסק ונקטע שוב ושוב אינם מסווגים כאמצעי מניעה יעילים, שכן השפיכה שנותרה בצינור השופכה אינה נשטפת במים או בסבון. יש גברים שמנסים לנקות את הצינורות על ידי מתן שתן, אך מדד זה אינו מובטח ב-100%.

סקס ללא חדירה מאפשר לבני הזוג להכיר אחד את השני לעומק ככל האפשר. יותר ויותר זוגות צעירים תוהים האם ניתן להיכנס להריון על ידי גמירה במהלך מגע מיני ללא חדירה. האם אפשר להיכנס להריון מליחה שיוצאת מפין זקוף?

רבים רואים במגע מיני כזה בטוח, אבל עדיין כדאי להגן על עצמך. זה די טבעי שליטופים, אוננות ומין אוראלי מובילים לאורגזמה ולשחרור של חומר גנטי.

הזרעה מלאכותית היא תהליך בו מחדירים זרע לנרתיק. הליך זה פחות יעיל מיחסי מין מלאים, והנה הסיבה:

 • חלק מהזרע נשאר על דפנות המיכל או המזרק המשמשים;
 • החומר המשמש חשוף לאור ולאוויר;
 • אם תפקידיו של בן זוג מוקצים לא לאדם אהוב, אלא לתורם, האישה נעשית עצבנית ונמצאת במצב של מתח עצבי.

דרך בגדים, בד

הזרע הממוצע של גבר מכיל יותר מ-20 מיליון נציגים של זיכרון גנטי ומערכת מלאה של כרומוזומים. כל זרע מוכן להפריה ברגע שהביצית משתחררת לחצוצרה.

אם גבר פלט ונוזל קופר לא חדר לנרתיק, אי אפשר להיכנס להריון דרך מגבת, בגדים או אצבעות. עם זאת, אל תאכזב את השמירה שלך, כי אפילו טיפת זרע טרי שמגיעה לתחתונים שלך ועולה על איברי המין שלך יכולה להוביל להתעברות. כדי להימנע מהריון לא רצוי, עליך להחליף תחתונים לאחר כל קיום יחסי מין, לא להשתמש באותה מפית או מגבת וכו'.

הרכב טרום זרע

טרום-שפיכה היא הפרשה רירית המכילה אנזימים שונים ואלקלי. מכיוון שהסביבה של הנרתיק הנשית חומצית ודוחה זרע זכרי, חומר סיכה מנטרל את האגרסיביות של מיקרופלורה נשית כזו.

יש מיתוס שאומר שהפרשות מאיבר המין של גבר עלולות לגרום לאישה להרות. העובדה היא שחומר הסיכה אינו מכיל זרע, אך הוא יכול להיות שם אם התרחש מגע מיני ללא אמצעי מניעה, תוך מספר שעות לאחר האוננות או לאחר מגע מיני קודם.

כדי למנוע הריון לא רצוי, מומחים ממליצים להשתמש בקונדומים או באמצעי מניעה אחרים.

איך אפשר להיכנס להריון

כאשר בוחנים את האפשרות של הריון משפיכה גברית לפני שפיכה, הרופאים שמים לב לעתים קרובות להיבטים הפיזיולוגיים של קיום יחסי מין. ישנן מספר אפשרויות בהן עדיין ניתן להיכנס להריון מחומר הסיכה.

יש גרסה אמיתית מאוד שגינקולוגים מחשיבים כגורם להתעברות. זוגות שמתרגלים הפסקה של יחסי מין באופן שוטף נמצאים בסיכון.

מהות ההפרעה היא להסיר את הפין הגברי מהנרתיק לפני שפיכה. עם רמת שליטה גבוהה בשיטה זו, אין כמעט סיכוי להיכנס להריון. במהלך קיום יחסי מין חוזרים, כאשר חומר סיכה זורם דרך השופכה, עלולים להימצא בו זרע בר-קיימא. זה יכול בקלות להוביל להתעברות של ילד, במיוחד אם לאחר שפיכה הגבר לא הטיל שתן ולא שטף היטב את איברי המין החיצוניים.

הריר של הבחור נכנס לנרתיק תחילה בתחילת קיום יחסי מין חוזרים ונושאים כמות מסוימת של זרע, לעיתים מספיקה להפריה. התעברות היא האפשרית ביותר אצל גברים חסרי ניסיון שנראה שהם מכירים היטב את גופם, אך מאבדים שליטה על עצמם תוך כדי כך.

למרות האמונה הרווחת שזרע אחד מספיק להריון, כאשר עוברים בתעלת הלידה, רבים מהם מתים ומשחררים אנזימים מיוחדים. הם גם לוקחים חלק בהתעברות על ידי המסת קליפת הביצה. ללא אנזימים אלו, הזרע שאמור להפרות אותו לא יוכל לחדור פנימה.

כדי שההתעברות תתרחש במהלך coitus interruptus, הפוריות של בני הזוג חייבת להיות גבוהה.

פונקציות עיקריות

חומר סיכה מופרש אצל גברים בזמן עוררות; זה לא רק נוזל סיכה שקוף, אלא גם תגובה מגינה של הקרום הרירי. הפרשות כאלה מקלות על חדירת האיבר המיני הגברי לנרתיק הנשי וחיכוכים, אם נציג של המין ההוגן הפריש כמות קטנה של חומר כזה.

להפרשת הסיכה אצל גברים בזמן עוררות יש כמה תפקידים חשובים מאוד, שהם כדלקמן:

 1. נטרול של חומציות מוגברת של מיקרופלורה בנרתיק.
 2. מקל על חדירה לפין, מסייע לתנועת הזרע לאורך צוואר הרחם.
 3. סיכוי מוגבר להתעברות.
 4. הסרת תוכן תעלת השתן.

בסביבה חומצית, הזרע מת די מהר. הודות לזרע הבסיסי, הם נכנסים למערכת הרבייה ללא פגיעה ויכולים להפרות את הביצית. זו הסיבה שלחומר סיכה לזכר יש את היכולת להגן על כדאיות הזרע.

בנוסף, הודות להפרשה גברית זו מהשופכה, הסיכוי להתעברות עולה, מאחר ונוזל הזרע חודר לתוך הרחם הרבה יותר מהר בזמן ההחלקה. חומר סיכה טבעי מסייע להימנע משימוש בתחליפים מלאכותיים, וגם מקל על חדירת הפין לנרתיק אם לאישה יש כמות קטנה של הפרשות משלה.

הרכב חומר סיכה לגברים

במהלך קיום יחסי מין, כל גבר משחרר חומר סיכה ברגע של עוררות חזקה. בטרמינולוגיה רפואית, חומר זה מכונה טרום שפיכה. מטרת הפרשה זו היא בעיקר לנטרל את הסביבה החומצית ליכולת ההישרדות של הזרע עם מעברם בתעלת השתן. הכמות תלויה לחלוטין באורח החיים ובבריאותו של הגבר. הוכח כי הכמות המקסימלית של שפיכה כזו היא 6 מ"ל, והמינימום הוא 3 מ"ל.

שימון מסייע בזמן קיום יחסי מין ומקדם התעברות

אבל לא הרבה אנשים יודעים למה זה בכלל מיועד. ומטרתו חשובה מאוד. הוא הכרחי להגנה ולחיזוק, ובלעדיו תהליך ההתעברות לא יכול היה להתרחש. הדבר נובע בעיקר מהעובדה ששפיכה זו מכילה אלמנטים המסוגלים להרוס את הסביבה החומצית שנוצרת בזמן מתן שתן בשופכה של איבר המין הגברי.

זה גם משנה את המיקרופלורה בפתח הנרתיק, שכן סביבה חומצית קיימת גם בהפרשות הנשיות ואם לא מדללים אותה בעזרת הפרשות גבריות, אז התעברות לא יכולה להתרחש כלל.

כמו כן, זהו חומר הסיכה המשמש לפטור אישה מתחושות לא נעימות וכואבות ברגע שבו גבר מחדיר את הפין לנרתיק.

לכן, הנחות רבות שחומר סיכה זה משמש לתהליך ההפריה אינן מבוססות לחלוטין מבחינת נוכחות הזרע בו.

איך נראה רגיל?

אז, השאלה אם גבר מפריש חומר סיכה במהלך עוררות נפתרה. אבל איך היא נראית? חיצונית, הנוזל הזה נראה כמו ריר שקוף פשוט. במהלך קיום יחסי מין, הוא משתחרר בכמויות של 1 עד 5 מ"ל. נפח זה מספיק כדי להפוך את המגע המיני לנוח עבור בני זוג. זרע זה מכיל smegma, שהוא חומר שומני הנאסף בקפלי העורלה. אם גבר נאמן רק לבן זוג מיני אחד או משתמש בקונדום במהלך קיום יחסי מין, אזי אין שינויי צבע או תכלילים נוספים בהרכב הנוזל. רק גוון לבנבן קל אפשרי.

האם אפשר להיכנס להריון מ

בנות רבות מודאגות מהשאלה האם הריון יכול להתרחש מהפרשות של נציגים גברים, מהי הסבירות לתוצאה כזו.

על מנת לענות על השאלה הנשאלת, עליך להבין את הפיזיולוגיה של גברים ואת התהליכים המתרחשים בגוף שלהם.

למרות שבעיה זו מטרידה זמן רב את מוחם של כל המדענים, מכיוון שדי קשה לקבוע במדויק את תפקידה של הפרשה גברית כזו או אחרת בתהליך ההפריה הנשית.

סוגי הפרשות

אצל גבר בוגר מינית, שלושה סוגים של הפרשות אפשריים:

 • זרע או זרע הוא חומר אפור מעונן המשתחרר במהלך קיום יחסי מין כאשר מגיעים לשיא העוררות. כאשר מתרחשת שפיכה, אישה יכולה להיכנס להריון באמצעות מגע עם גבר.
 • חומר סיכה או נוזל קופר הוא חומר צמיג וצלול המופרש מבלוטות. הוא מיועד למטרות ספציפיות ולא סביר שיהיה מעורב בתהליך ההתעברות. למרות שכמה מדענים טוענים שזה אפשרי בעקיפין.
 • לסמגמה יש ריח ספציפי וצבע לבן. זהו חומר העשוי מתאי אפיתל מתים, תוצרים של בלוטות החלב ולחות של העורלה. היא לא יכולה להשתתף בתהליך ההפריה בשום אופן.

ספק אם לחומר הסיכה יש יכולת להעביר זרע לביצית. תפקידיו העיקריים הם להקל על חדירת הפין לנרתיק, כמו גם לנטרל את הסביבה החומצית באיברי המין הנשיים לנוחות הזרע. אחרת, חומר הסיכה אינו משרת את הפונקציה של הפריית אישה.

האם יש זרע?

כדי להבין את מהות התהליך, צריך להבין מהיכן מגיעות הפרשות גבריות. אז השפיכה או נוזל הזרע מבשילים באשכים, וחומר סיכה משתחרר אך ורק כאשר בלוטות קופר מעוררות חזק.

מדענים קובעים בביטחון כי לבלוטות המייצרות חומר סיכה זכר אין את היכולת לייצר זרע. לכן, האפשרות שאישה תיכנס להריון מגבר שלא השיג אורגזמה אינה סבירה.

אבל עדיין, קבוצת מדענים טוענת שאחוז קטן של זרע קיים בחומר הסיכה. וזה הוכח במחקרי מעבדה.

וכידוע, כדי לשאת אישה, מספיק לקיים יחסי מין ביום הביוץ ולקבל לפחות זרע בר-קיימא אחד מהגבר.

יָד הַמִקרֶה

ישנה סבירות גבוהה להולדת חיים חדשים גם אם מתקיימים מספר יחסי מין בזה אחר זה. במקרה זה, זרע בר-קיימא שנותר ממגע מיני קודם עלול להיכנס לחומר הסיכה שהפרש הגבר. ברגע שנכנסים לגוף האישה, הם מוצאים את דרכם אל הביצית ומפריים אותה.

התיאוריה של האפשרות להביא ילד משימון של בן הזוג מאושרת על ידי זוגות רבים שמתרגלים יחסי מין קטועים

לפי מחקר, זה לא משנה כמה גמטות חיים יש בנוזל הפרה-זרע, העיקר שיש לפחות אחד

סטטיסטיקה רשמית

הסטטיסטיקה מראה שככל 5 זוגות רכשו צאצאים באמצעות PPA כאמצעי מניעה.

בימים מסוכנים כביכול, אסור לפתות את הגורל ולקיים יחסי מין או לעשות זאת באמצעות אמצעי מניעה.

ישנם מקרים בהם ילדה סבלה גם במהלך הדימום החודשי שלה. זה די פשוט להסביר, כל שחלה חיה לפי המחזור שלה, כלומר, כאשר אחת מהן מקבלת מחזור, השנייה משחררת באופן פעיל ביצית בוגרת, ממתינה להפריה.

גורמים מיוחדים שמגדילים את הסיכויים

אתה צריך להבין שתנאים מסוימים תורמים לחדירה מהירה יותר של זרע לשימון זכר ולהפריה של ביצית של אישה:

 • מגע מיני חוזר.
 • קיום יחסי מין באמצע המחזור החודשי של אישה. זוהי דרך ישירה להרות ילד. אישה מבייצת, הביצית התבגרה והשתחררה, ממתינה להפריה. במהלך תקופה זו, מספיקה אפילו גמטה בת קיימא אחת כדי להגיע לגופיף הצהוב הבוגר.
 • PPA עם מגע חוזר בימי הביוץ.

התנאי העיקרי להתעברות אינו כמות הזרע בנוזל הפרה-זרעוני, אלא איכותם. הם חייבים להיות ניידים וברי קיימא כדי לעבור דרך מערכת הרבייה של האישה אל הביצית המוגמרת.

אתה לא צריך לפתות את הגורל ולסכן את עצמך ואת בן/בת הזוג שלך על ידי ניסיון להימנע מהריון באמצעות קויטוס הפסק בעצמך. שיטה זו אינה הגנה אמינה לא רק מפני הריון לא רצוי, אלא גם מפני מחלות המועברות בקיום יחסי מין. לכן עדיף להשתמש באמצעי מניעה מחסומים, המספקים אחוז גבוה של הגנה לשני בני הזוג.

מתי לפנות לרופא?

נשים רבות עדיין לא יודעות אם לגברים יש סיכה כשהם מתעוררים. חלק מהאנשים פשוט לא שמו לב לזה. עם זאת, עובדה הנוזל הזה חשוב ביותר במהלך קיום יחסי מין.

אם מופיע סימפטום חשוד כלשהו, גבר צריך לפנות מיד לרופא. הודות לכך, ניתן יהיה לזהות את המחלה בשלב מוקדם של התפתחותה, ועל כן תבוא החלמה מהירה. לכן זה כל כך חשוב לשים לב להרכב ולגוון של הזרע הטרום שלך. תסמינים נוספים המסייעים בזיהוי האבחנה כוללים את הדברים הבאים:

 1. טמפרטורת גוף מוגברת, חום, חום.
 2. תחושת כאב או אי נוחות באזור האיברים הממוקמים באגן.
 3. אדמומיות של העור, נפיחות ופריחה.
 4. זיהומים מוגלתיים מדממים בהפרשות גבריות.
 5. צריבה וגרד בשופכה.
 6. היפרמיה באזור הפין.
 7. תפקוד לקוי של זיקפה, אצירת שתן.

תהליכים פתולוגיים דומים בגוף הגברי במהלך עוררות ובמהלך מנוחה נצפים במקרה של זיהום במחלות המועברות במגע מיני. אם מתגלים מספר או אפילו סימפטום אחד, עליך לפנות מיד לרופא. סביר להניח שהגבר יזדקק לטיפול אנטיבקטריאלי דחוף.

מה מראים מחקרים וסטטיסטיקות?

Coitus interruptus פופולרי מאוד למרות העובדה שזה לא יכול להיחשב כאמצעי מניעה אמינה.

בהשוואה לשיטת אמצעי המניעה הנפוצה לא פחות באמצעות קונדום, שאמינותה מוערכת ב-95%, שיטת PPA מספקת הגנה של לא יותר מ-75%.

תוצאה זו יכולה לשמח אנשים מסוימים מאוד, בעוד שאחרים עשויים להיות מוטרדים.

לפי הסטטיסטיקה, בכל 5 זוגות שעוסקים בהפלה, הילדה נכנסה להריון עקב אי ציות לכללים (אובדן שליטה) או עקב חומר סיכה גברי שנכנס לאיברי המין הנשיים.

כמובן, ניואנסים רבים משחקים כאן תפקיד חשוב. יש הרבה מצבים כאלה, כמו:

 • סדירות של מחזור הווסת של אישה;
 • שמירה והקפדה על לוח השנה של המחזור החודשי - הימנעו ממין בימים מסוכנים, בימי ביוץ וכו'.

ישנם מקרים רבים שבהם ילדה הצליחה להיכנס להריון מחומר סיכה של בחור מיד לאחר המחזור שלה או תוך מספר ימים ישירות במהלך הווסת (במהלך דימום).אנשים רבים חושבים שזה בלתי אפשרי. למעשה, זה אפשרי וניתן להסבר די פשוט.

בעוד ששחלה אחת עסוקה בייצור ביצית, השנייה במחזור. כלומר, כל איבר עוקב אחר מחזור החיים שלו.

לכן, אם יש אפילו שבריר אחוז שאתה יכול להיכנס להריון מחומר סיכה של גבר במהלך הווסת, אז אתה צריך לחשוב על אמצעי מניעה.

אחרי הכל, אנחנו מדברים על הריון ושמירה על חיים חדשים.

לא שוחררה שפיכה מוקדמת

אם לגבר יש הרבה סיכה כאשר הוא נרגש, אז זה יכול להיקרא תכונה של הגוף שלו. עם זאת, במקרים מסוימים, נציגי המין החזק אינם מבחינים בשחרור נוזלים במהלך קיום יחסי מין, מכיוון שהוא מתחיל להשתחרר רק לאחר שהפין חודר לנרתיק.

ב-5% מהמקרים, חוסר סיכה הוא סימפטום לנוכחות של מחלה דלקתית כלשהי. במצב כזה, עדיף להתייעץ עם מומחה לגבי בעיה זו. כדאי גם לשים לב לעובדה שאצל אנשים מבוגרים הפרשות מהשופכה עשויות להיעדר לחלוטין.

מה זה טרום הצטיינות?

הנוזל הביולוגי הזה הוא סוד - הפרשות ריריות שנוצרות בבלוטות מיוחדות. איברים אלה מיוצגים על ידי מבנה מורכב המקיף את כל השופכה:

 • בלוטות הבולבורטרל (קופר) ממוקמות בבסיס הפין הגברי. הם קטנים בגודלם והם מחוברים גם בקליפתם לשרירי הפרינאום. בזמן עוררות מינית גוברת הטונוס של רקמת שריר האגן, מה שנגרם משיפור זרימת הדם באגן בזמן הזקפה. ותנועות אחידות קדימה בזמן קיום יחסי מין (חיכוך) תורמות ל"סחיטה" תקופתית של הפרשות דרך צינורות הבלוטות.
 • תפקיד קטן יותר ממלאים בלוטות ליטר - תצורות קטנות הממוקמות לאורך דופן השופכה. תפקידם לכסות אותו בצורה אחידה בהפרשה רירית. בגודלם הם נחותים משמעותית משלפוחיות בולבורתרליות, אך מבחינת נפח חומר הסיכה המשתחרר, ערכם זהה.

שימון ראשוני לא תמיד משתחרר, אלא רק בשיא הגירוי המיני ובזמן קיום יחסי מין. שני גורמים עיקריים משחקים תפקיד בתוצרים שלו - תנועות מכניות של הפין וגירוי עצבי של בן הזוג. כאשר מתחילים יחסי מין, כמות קטנה ממנו נכנסת לנרתיק האישה, כאשר חומר הסיכה מצטבר בשופכה של הגבר. מהי ההסתברות להיכנס להריון במקרה זה? היא מינימלית, מכיוון שאפילו לא כל קיום יחסי מין הושלם מביא להריון - הכל תלוי במצב הזרע.

פונקציות של pre-cum

נוזל פרה-זרע עומד במלואו על שמו - הוא מכין את השופכה הזכרית להתפרצות הזרע. זה נובע מהמטרה הכפולה של איבר זה - הוא משמש לרוב בגוף להפרשת שתן. בדרך כלל יש לו תגובה חומצית, המונעת התפשטות של חיידקים שונים בו.

לקירות ה"חומציים" של השופכה ולשאריות השתן בלומן שלה יש השפעה מזיקה על הזרע, מפחיתה את תנועתיותם ופוגעת במבנה. לכן, להפרשות מספר תכונות מועילות המגבירות את פעילות נוזל הזרע:

 1. טבעו הרירי מאפשר לו לצפות את דפנות השופכה, ולהאיץ את תנועת הזרע דרכו. הודות לאפקט זה, הוא מחליק מהר יותר בזמן שפיכה, והרבה פחות נשאר על הקירות.
 2. האופי האלקליני של ההפרשה תואם לחלוטין את התגובה של נוזל הזרע של הגבר. זה מפחית חומציות בשופכה וחודר גם לנרתיק. לנשים יש גם תגובה חומצית רגילה שם, ולכן נוצרים תנאים נוחים להישרדות הזרע.
 3. ההפרשה מכילה כמות משמעותית של אימונוגלובולינים - חלבוני דם מיוחדים המונעים דלקות. הודות לפעולתם, הזרע הזכרי רגיש מעט לחיידקים. נכס זה מפסיק לפעול אם לבני הזוג יש מחלות מין, מכיוון שהוא משמש רק למניעה.
 4. הפרשה מתמשכת של טרום זרע לפני קיום יחסי מין מבטיחה ניקוי מלא של השופכה הגברית משאריות שתן וחיידקים. במקרה זה, הטיפות הראשונות יכולות ליפול על בגדים, ולעתים קרובות לא מובנות על ידי גברים ונשים.

שינוי בעקביות ובצבע

נאמר לעיל שאם משתחרר הרבה חומר סיכה בזמן עוררות אצל גברים, זו הנורמה, אבל אם יש יותר מדי ממנו, אז זה אמור להתריע. עם זאת, שינויים בצבע ובעקביות נחשבים סיבה להתייעץ עם רופא. בדרך כלל, צבעו של נוזל הזרע שקוף, מעט לבנבן. כדאי לשים לב גם לצפיפות ההפרשות הללו. נוזל הזרע לא צריך להיות סמיך ועליו לזרום בחופשיות מתעלת השתן בזמן עוררות מינית. הסיבות לפנות למומחה כוללות את הדברים הבאים:

 1. היווצרות ריח דגים לא נעים, המכיל ארומה של עובש.
 2. זיהומים של מוגלה ודם.
 3. שינויים במבנה נוזל הזרע, היווצרות משקעים גבינתיים, התעבות.
 4. שינוי גוון.

גוונים אדומים, אפורים, כתומים, ירוקים ועוד הם סימן לתהליך זיהומי או דלקתי בגוף. הגוף הגברי מגיב בצורה זו לכל פלישה ויראלית או חיידקית אליו. במקרים מסוימים הפרשות צבעוניות הן סימן לתהליך השיקום הטבעי. למשל, לאחר ניתוח בבלוטת הערמונית, לאחר טיפול אנטיביוטי או כל התערבות כירורגית אחרת.

הפרשות צמיגות שקופות מצביעות במקרים מסוימים על זיהום במחלות זיהומיות, למשל, סטרפטוקוקוס, סטפילוקוקוס ו-E. coli. עם זאת, הופעת החיידקים תראה לא רק בנוזל הפרה-זרעוני, אלא גם בהפרשות אחרות מהאיבר הגברי.

דעת הרופאים

הגוון האפור-ירוק של הנוזל מעיד על נוכחות של זיהום בגוף הגברי. עם זאת, סימפטום זה אינו תמיד סימן למחלות המועברות במגע מיני; ARVI או שפעת יכולים להתבטא כך. במקביל לכך, טמפרטורת הגוף של הגבר עולה.

הפרשות עבות לבנות מעידות על התפתחות של מחלה פטרייתית, לרוב עם קנדידה. מחלה זו מועברת לגבר מבן זוג מיני נגוע. כאשר מתגלה פתוגן זה, יש צורך לטפל הן באישה והן בגבר.

אם הנוזל אדום, אז זה מצביע על התפתחות של מחלה אורולוגית, למשל, דלקת שלפוחית השתן, דלקת השופכה, אבל זה יכול להיות גם סימפטום של דלקת ערמונית כרונית ועוד מספר מחלות שאינן קשורות למערכת השתן.